3. Със сълзи в очите Надал се завърна сред титаните след унищожителна победа над Вердаско

Испанецът изравни 100-годишен рекорд и официално даде заявка, че пак е непобедим на клей - 6-0, 6-1

Рафаел Надал спечели за шести пореден път титлата от турнира в Монте Карло, след като надигра с 6-0, 6-1 сънародника си Фернандо Вердаско. Със сълзи на очи, испанецът празнува спечелването на първата си титла от цели 11 месеца насам, когато за последно взе трофей.

С днешната си победа Надал изравни и 104-годишен рекорд – този на Реджи Дохърти, който има шест титли в това състезание, но не поредни (1897 – 99 г. и от 1902-04 г.).

Мачът срещу Вердаско бе съкрушителен за победения. Испанецът не изоставаше игрово толкова колкото показва резултатът, но от време на време се чувстваше безпомощен пред уникалната защита на своя съперник и светкавичното наказание, когато му се отдаде възможност.

На практика в 80% от геймовете в този мач се разиграха над шест точки, а в някои дори имаше и равенства от по десет минути. Винаги обаче Надал бе състезателят, който казваше последната дума в края на геймовете.

След последната точка в уникално красивия „Монте Карло Кънтри Клъб” Надал падна на земята, щастлив от първата си титла след толкова много време. Неможещ да спре сълзите си Рафа даде автограф пред камерата и официално се завърна сред титаните в тениса.