3. Серина отказа Сакари по пътя към седма титла в Ню Йорк

Серина отказа Сакари по пътя към седма титла в Ню Йорк

38-годишната американка се класира на 1/4-финал на US Open за 12-и пореден път

Американката Серина Уилямс се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на САЩ по тенис за 12-и пореден път. Носителката на 23 титли от Големия шлем победи гъркинята Мария Сакари с 6:3, 6:7(6), 6:3 за 2 часа и половина игра.

38-годишната Уилямс трябваше да навакса изоставане от 0:2 гейма в решителния трети сет, но в крайна сметка до изненада не се стигна и американката продължава към най-добрите осем.

Серина спечели първата част с 6:3 и диктуваше темпото на игра във втория сет. Сакари обаче успя да се задържи в мача, най-вече заради отличния си сервис. Тя стигна до тайбрек и да го спечели с 8:6 точки.

Гъркинята продължи с доброто си представяне и в началото на третия сет, когато поведе с 2:0 гейма, но Уилямс спечели следващите три, преди съперничката и да изравни за 3:3. Мачът се реши в осмия гейм на третия сет, в който американката поведе с 40:0 и при третия си брейкбол успя да го реализира.

За място на полуфиналите поставената под номер 3 в основната схема Уилямс ще играе с победителката от мача между Ализе Корне (Франция) и Цветана Пиронкова (България).