3. Серина се докопа до финала след страхотна драма срещу Дементиева

Серина се докопа до финала след страхотна драма срещу Дементиева

Серина Уилямс е първата финалистка на Уимбълдън в тазгодишната надпревара. Поставената под номер 2 в основната схема американка надигра на полуфинала поставената под номер 4 Елена Дементиева с 2:1 сета (6-7 (4) 7-5 8-6) за 2 часа и 49 минути игра. Рускинята изглеждаше по-добрата от двете тенисистки, въпреки че статистиката показва обратното. Доста здрави нерви и голяма доза късмет помогнаха на Серина да спечели двубоя, в хода на който тя трябваше да отразява мачбол.

Първият сет бе изключително равностоен и държа в напрежение зрителите до последната точка. Ударите на Уилямс в него бяха доста тежки и костваха на Дементиева много усилия. Двете си размениха по един пробив преди да се стигне до тайбрек, който бе спечелен от хубавата Елена със 7-4 точки.

През втората част Серина излезе готова на всичко, за да остане в мача, но Дементиева не й позволи да поведе с голям резултат. Още в началото на сета двете си размениха по един пробив, а при 4-3 за Дементиева и сервис на Уилямс, рускинята изпусна да реализира скрит мачбол, след като заби една удобна топка дошла на Т-то в мрежата. При 5-5 по-малката сестра от семейство Уилямс успя да пробие още веднъж подаването на Елена, а след това удържа своето и затвори втория сет в своя полза за 57 минути игра.

Третият сет се превърна в кулминацията, както на мача, така и на турнира. В него двете направиха някои феноменални разигравания, а напрежението превзе Централния корт и публиката на него. Дементиева проби подаването на Серина при втория й сервис гейм, но след това тъмнокожата американка направи рибрейк и отново се върна в срещата. След този гейм двете удържаха подаванията си до 5-4 за Дементиева, когато рускинята имаше мачбол. В това най-ключово разиграване в мача Елена пусна къс диагонал, до който Серина достигна с мъка, а върнатата топка кацна на основната линия, което разконцентрира рускинята и тя не можа да вкара бекхенда си в опразнения корт. Поставената под номер 4 успя да вземе следващото си подаване, но по всичко личеше, че тя е рухнала психически след изпуснатата възможност. При 6-6 Серина натисна, няколко топки кацнаха на линията и тя успя да пробие Дементиева, след което взе подаването си и така се добра до финала, където очаква победителката от мача Винъс Уилямс и Динара Сафина.