3. Серина Уилямс халоса австралийката Джармила Грот

Серина Уилямс халоса австралийката Джармила Грот

Американката Серина Уилямс се класира за третия кръг на Уимбълдън с убедителна победа над Джармила Грот от Австралия след 6-2, 6-1.

Въпреки, че допусна пробив във втория сет американката не срещна особени затруднения в спора си с 69-ата в женския тенис. Серина записа първия си пробив благодарение на марков бекхенд ретур към основната линия в четвъртия гейм на мача.

Веднага след това последва сервис гейм на нула, който бе способстван и с три двойни грешки на Грот. Серина затвори сета при 6-2 с още един брейк в осмия гейм.

Двукратната шампионка от 2002 и 2003 г. вече бе в позната територия и страховитото й темпо не позволи на Грот да намери верния игрови ритъм и отгоре на всичко не спираше да греши при подаванията си. Във втория гейм на заключителния сет тя допусна да бъде пробита отново след две двойни грешки. Родената в Словакия австралийка за пореден път запрати смач в дъното на мрежата, което бе и последното й разиграване на Уимбълдън за тази година.

След победата, която отне едва 58 минути, Серина ще спори с победителката от мача между Анастасия Павлюченкова и Роберта Винчи.