3. Серина Уилямс отново се оказа голяма хапка за Цвети (ВИДЕО)

Серина Уилямс отново се оказа голяма хапка за Цвети (ВИДЕО)

Американската тенисистка победи първата ни ракета при жените с 6:1; 6:4 на турнира в Мелбърн

Цветана Пиронкова не успя да пребори сериозното предизвикателство Серина Уилямс в двубой от 3-ия кръг на турнира в Мелбърн, който предшества турнира от Големия шлем.

За малко над час игра американската тенисистка победи Цвети с 2:0 сета (6:1; 6:4).

В първият гейм на първия сет Пиронкова стартира със сервис, поведе с 30:0, но загуби. Във втория американката поведе с 30:0, но Пиронкова изравни до 30:30, но Серина все подаването си и поведе с 2:0. Третият гейм беше спечелен от българката, която намали изоставането си до 1:2. И в четвъртия гейм, който беше при сервис на Уилямс не се стигна до изненада и резултатът набъбна до 3:1 в нейна полза. Последва втори пробив от страна на Уилямс и тя поведе с 4:1.

С перфектно пласирани сервиси и отлична игра от форхенд американката продължи да доминира в мача и взе поредното си подаване като направи резултата 5:1, последва и нов пробив, за да затвори сета с 6:1 за 28 минути игра.

Във втория сет Уилямс стартира с успех при сервис от нейна страна, но Пиронкова съумя да събере играта си и във втория гейм се противопостави сериозно на съперничката си, и двете искаха да вземат успеха, но след две предимства Пиронкова изравни до 1:1. В третия гейм след 30:30, но след две поредни точки Уилямс поведе с 2:1. Цветана Пиронкова демонстрира класа в четвъртия гейм и направи няколко отлични разигравания, а с перфектно организирана атака и след къса топка съумя да поведе с 30:15, но последва и ново равенство - 30:30. Последва точка за пробив от страна на Уилямс, но Цвети изравни - 40:40, а след това и си взе подаването, за да изравни до 2:2.

В петия гейм Цвети поведе с 30:15, но загуби след като Уилямс не позволи да бъде пробита и поведе с 3:2. Пиронкова също взе подаването си и резултатът стана 3:3. В седмия гейм Уилямс не позволи на българската да вземе и точка, затваряйки частта с ас и поведе с 4:3. Пиронкова отново изравни до 4:4, но Серина продължи с добрия си сервис и взе следващия гейм с лекота, за да поведе с 5:4.

В решаващия десети гейм на втория сет Цвети стигна до точка за изравняване, но не успя да затвори гейма, а след това два прекрасни ретура на Уилямс й позволиха да направи първия и последен пробив в сета за крайното 6:1; 6:4.