3. Шахар Пеер прегази завърналата се Сафина в Щутгарт

Шахар Пеер прегази завърналата се Сафина в Щутгарт

Пеер на полуфинал за „Порше Гран при”

Шахар Пеер спечели четвъртфиналния си мач от турнира „Порше Гран при” в Щутгарт срещу рускинята Динара Сафина. Израилтянката надделя над бившата номер 1 убедително в два сета с 6-3, 6-2 и на полуфиналите ще очаква победителката от мача между Йелена Янкович и Жустин Енен.

Двете тенисистки демонстрираха равностойна игра в рамките на 76-те игрови минути, но надмощието на Пеер се изрази в решаващите четири гейма, които тя успя да вземе при сервис на Сафина.

Рускинята участва на първия си турнир след „Аустрелиън Оупън”, когато претърпя контузия в гърба. В предишния кръг тя се наложи трудно над унгарката Агнеш Шавай в три сета със 7-6, 3-6, 6-0. Шахар Пеер на свой ред ще играе трети полуфинал за сезона след турнирите в Оукланд (януари) и Дубай (февруари)