3. Шампион от Уимбълдън: Ненавиждам Пит Сампрас

Шампион от Уимбълдън: Ненавиждам Пит Сампрас

Дъщерята на Иванишевич го спасила от депресия

Шампионът от Уимбълдън през 2001 г. Горан Иванишевич обвини американската легенда Пит Сампрас, че е разбил живота му.

Хърватинът говори пред италианските медии не само за отношението си към Сампрас, но и за турнира от Големия шлем в британската столица.

„Сампрас? Той ми провали живота. Той е страхотен играч и отличен опонент, но много често губех от него на финалите. Нанавиждам го като спортист”, пишат в Италия.

Относно Уимбълдън и спечелената титла пре 2001 г. Иванишевич добваи:

„Ако тогава не бях станал шампион, животът ми щеше да е съвсем друг. Някои хора казват, че е важно участието, а не победата. Но аз не съм съгласен – кой въобще си спомня загубилите във финалите от Големия шлем?!

До този ден аз бях вечният втори, носителят на 3 сребърни чинии. Ужасно звучи, нали? Аз самият не си спомням тези мачове, но всички говорят за победния ми двубой.

След този Уимбълдън обаче започнаха сериозните проблеми с рамото ми. След срещата дори не можех да си вдигна ръката. Година по-късно направих операция, но като се върнах на корта след 6 месеца, болките също се върнаха.

Трябваше да се откажа от тениса, но разбрах, че всъщност няма какво да правя. Можех само да играя, но и това нямаше как да правя повече. Раждането на дъщеря ми Амбър ме спаси”, разкри Иванишевич.

Джокович: 100-та титла не е на живот и смърт (ВИДЕО)

Сърбинът загуби финала в Шанхай срещу Яник Синер с 0:2 сета

Донски приключи на двойки в Португалия

Александър Донски приключи на полуфиналите участието си на двойки на турнира по тенис на твърда настилка в португалския град Синтра

Глушкова втора в Гърция

Денислава Глушкова завърши на второ място участието си на турнира по тенис на клей в Ираклион, Гърция с награден фонд от 15 000 долара

Синер би Джокович на финала в Шанхай (ВИДЕО)

Яник Синер е новият шампион на Мастърса в Шанхай! Световният номер едно не остави съмнение в превъзходството си над Новак Джокович и триумфира в битката между най-добрия тенисист в света и най-великия играч в историята