3. Шампионът Надал се класира за 1/4-финалите на Ю Ес Оупън

Шампионът Надал се класира за 1/4-финалите на Ю Ес Оупън

Рафа не даде почти никакви шансове на съперника си

Шампионът от миналата година Рафаел Надал (Испания) се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на САЩ по тенис. Поставеният под номер 2 тенисист победи Жил Мюлер (Люксембург) със 7:6 (1), 6:1, 6:2 след малко повече от два часа игра.

Мачът трябваше да започне във вторник, но беше пренасрочен заради дъжд. Вчера Мюлер изненадващо поведе с 3:0 гейма, когато при сервис на испанеца срещата беше прекъсната, след като отново заваля.

При днешното доиграване обаче Надал не даде почти никакви шансове на съперника си. Той успя да си върне пробива в седмия гейм, след което се стигна до тайбрек, в който защитаващият титлата си испанец даде само точка на съперника си.

Надал започна вихрено втората част и набързо взе пет поредни гейма, с което предреши изхода и на втория сет. Мюлер се активизира за кратко в началото на третата част и поведе с 2:0, но до края не успя да вземе още дори гейм.

Надал допусна само 11 непредизвикани грешки в двубоя срещу 43 на съперника, което се оказа решаващо. Така испанецът очаква победителя от двубоя между Давид Ферер (Испания) и Анди Родик (САЩ) на четвъртфиналите.

Алкарас мина без проблеми през първото изпитание в Шанхай

Шампионът от Пекинг победи с 6:2; 6:2 Джери Шанг

КАС входира жалбата на УАДА по случая Синер

Развитието около допинг скандала със световния номер 1 продължава

Купа Дейвис ще има нов формат от следващия сезон

Световното отборно първенство за мъже ще се завърне към мачовете у дома и като гост

Сабаленка си намери майстора, край на победната серия

Каролина Мухова се класира за полуфиналите на турнира по тенис в Пекин

Стана ясно кога Григор ще стартира в Шанхай

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров ще започне участието си на турнира в Шанхай рано в събота сутрин