3. Шампионката от "Ролан Гарос" отпадна в III кръг на US Open

Шампионката от "Ролан Гарос" отпадна в III кръг на US Open

Представителката на домакините Дженифър Брейди, който дебютира в основната схемата надпреварата, също достигна до осминафинал

Шампионката от "Ролан Гарос"Елеина Остапенко (Латвия) беше елиминирана в третия кръг на Откритото първенство на САЩ по тенис.

Поставената под номер 12 Остапенко претърпя поражение от рускинята Даря Касаткина с 3:6, 2:6, след като страдаше от физическо неразположение и допусна цели 38 непредизвикани грешки.

Латвийката стартира добре и поведе с 3:0, но след това загуби 11 поредни гейма от 38-ата в света Касаткина.

"Не се чувствах на 100 процента. Още сутринта бях отпаднала и ми се повръщаше. Не можах да дам най-доброто от себе си. Очаквах повече от турнира, но за нещастие днес просто нямаше как", коментира 20-годишната латвийка.

Касаткина пък за първи път в кариерата си достигна до осминафиналите на турнир от Големия шлем.

"В началото бях малко нервна, но се опитвах да остана концентрирана върху плана ми на игра. Това даде резултат и съм много щастлива", заяви 20-годишната руския.

За място на четвъртфиналите тя ще се изправи срещу квалификантката Кая Канепи (Естония), която отстрани Наоми Осака (Япония) с 6:3, 2:6, 7:5, след като навакса изоставане от 2:4 гейма в решителния трети сет.

Представителката на домакините Дженифър Брейди, който дебютира в основната схемата надпреварата, също достигна до осминафиналите след драматичен успех над Моника Никулеску (Румъния) с 6:3, 4:6, 7:6(3).

Следващата й съперничка ще бъде поставената под номер 1 и миналогодишна финалистка Каролина Плишкова (Чехия) която се поизмъчи срещу поставената под номер 27 Шуай Чжан (Китай), но все пак стигна до успеха с 3:6, 7:5, 6:4.

Чехкинята стартира мача с пробив, но допусна обрат в първия сет.

Във втората част Плишкова започна силно и поведе с 3:0, но Чжан изравни и дори проби за втори път, за да поведе с 5:4. Тя сервираше за мача и стигна до точка за победата, но не успя да я реализира, а след това отново загуби подаването си в 12-ия гейм, с което и сета.

Китайката започна с пробив в решаващата трета част, поведе с 2:0, но отново не можа да удържи аванса си и Плишкова триумфира с решаващ пробив в десетия гейм.

Друга чехкиня Луцие Шафаржова елиминира Куруми Нара (Япония) с 6:3, 6:2 и за втори път след 2014 година ще играе в четвъртия кръг на "Флашинг Медоус".

Шафаржова взе първия сет с пробиви в първия и в деветия гейм, а във втората част дръпна с 4:0 и не допусна изненада.

Чехкинята ще срещне в четвъртия кръг поставената под номер 20 американка КоКо Ванвдевеге, която елиминира десетата в схемата Агниешка Радванска (Полша) със 7:5, 4:6, 6:4 и за първи път стигна толкова напред на "Флашинг Медоус".

Поставената под номер 4 Елина Свитолина също ще дебютира в четвъртия кръг на Откритото първенство на САЩ, след като победи представителката на домакините Шелби Роджърс (САЩ) с 6:4, 7:5.

Свитолина ще има за съперничка друга американка Медисън Кийс, която обърна Елена Веснина (Русия) с 2:6, 6:4, 6:1.

Джокович: Този сезон е сред най-слабите в кариерата ми

„Щастлив съм от спечеления златен медал от Олимпийските игри“

Виктория Томова отпадна на старта в Осака

Шестата поставена българка загуби от квалификантката Сузан Ламенс

Тежка загуба за Виктория Томова

Първата ракета на България Виктория Томова отпадна още на старта на турнира в Осака

Григор остана в топ 10

Въпреки че не успя да защити точките си от Мастърс 1000 турнира в Шанхай

Джокович: 100-та титла не е на живот и смърт (ВИДЕО)

Сърбинът загуби финала в Шанхай срещу Яник Синер с 0:2 сета

Донски приключи на двойки в Португалия

Александър Донски приключи на полуфиналите участието си на двойки на турнира по тенис на твърда настилка в португалския град Синтра

Глушкова втора в Гърция

Денислава Глушкова завърши на второ място участието си на турнира по тенис на клей в Ираклион, Гърция с награден фонд от 15 000 долара

Синер би Джокович на финала в Шанхай (ВИДЕО)

Яник Синер е новият шампион на Мастърса в Шанхай! Световният номер едно не остави съмнение в превъзходството си над Новак Джокович и триумфира в битката между най-добрия тенисист в света и най-великия играч в историята