3. Шаповалов схруска олимпийския шампион и си уреди среща с Надал (ВИДЕО)

Шаповалов схруска олимпийския шампион и си уреди среща с Надал (ВИДЕО)

Канадецът се наложи над Саша Зверев

Денис Шаповалов е вторият 1/4-финалист на Australian Open, след като се справи по безапелационен начин с олимпийския шампион и №3 в световната ранглиста Александър Зверев с 3:0 гейма (6:3, 7:6 (5), 6:3) в мач от 1/8-финалите в турнира.

Канадецът, който е под №14 в ранглистата поведе бързо на Зверев с 4:1 в първия сет и го затвори на 3. След това германецът даде по-сериозен отпор, като дори поведе с 5:3, но в тайбрека канадският му съперник бе по-хладнокръвен и спечели със 7:5. В третия гейм гардът на Зверев съвсем падна и Шаповалов го победи безпроблемно, като по този начин се класира на четвъртфиналите в турнира. Там той ще се изправи срещу Рафаел Надал, който по-рано днес победи трудно с 3:0 сета Адриан Манарино от Франция.