Шиникова се класира за четвъртфиналите в Соларино

Тя победи японката Аюми Кошииши със 7:5, 5:7, 6:2 във втория кръг

Третата ракета на България при жените Изабелла Шиникова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис в италианския град Соларино с награден фонд 25 хиляди долара.

Водачката в схемата Шиникова преодоля японката Аюми Кошииши със 7:5, 5:7, 6:2 във втория кръг. Срещата продължи два часа и 22 минути.

Българката, заемаща 291-а позиция в световната ранглиста, допусна обрат от 4:2 до 4:5 в първия сет, но се пребори за успешното 7:5 в своя полза. Втората част се разви по подобен сценарий, но с обратен знак. Шиникова изоставаше с 2:4, навакса до 5:4, но Кошииши спечели следващите три гейма и изравни резултата.

Изабелла Шиникова бе категорична в третия сет, натрупа аванс от 5:1 и затвори мача при 6:2.

В спор за място на полуфиналите българската тенисистка ще се изправи срещу участващата с "уайлд кард" представителка на домакините Самира Де Стефано.

Лулу Сън изхвърли Ема Радукану от Уимбълдън (ВИДЕО)