3. Шиникова спечели Държавното първенство по тенис

Шиникова спечели Държавното първенство по тенис

Изабелла триумфира с титлата за първи път в кариерата си, надделявайки над Далия Зафирова с 4:6, 6:2, 6:3

Изабелла Шиникова спечели за първи път в кариерата си титлата при жените на Държавното първенство по тенис. Поставената под номер 1 Шиникова хобеди втората в схемата Далия Зафирова с 4:6, 6:2, 6:3 след малко повече от час и половина игра на финала в БНТЦ "Карлсберг" в София.

20-годишната Зафирова пропиля ранен пробив аванс, но в деветия гейм се възползва от двойна грешка на съперничката си и отново проби, след което затвори първия сет със собствен сервис.

Във втората част 19-годишната Шиникова намали значително непредизвиканите грешки и започна да доминира на корта. Тя дръпна с 4:1, а след това проби за втори път в осмия гейм, с което изравни резултата. Водачката в схемата продължи серията си и в началото на решаващия трети сет.

Тя поведе с 2:0, но с цената на сериозни усилия Зафирова стигна до 2:2. По-агресивната и атакуваща игра на Шиникова отново й даде предимство и тя стигна до 4:2. Последва поредна размяна на пробиви и при 5:3 поставената под номер 1 сервираше за мача. Шиникова допусна изоставане от 15:40, но с четири поредни разигравания тя все пак успя да стигне до крайната победа.

"Радвам се много, защото това ми е първа титла. Не беше лесно. Борих се до края. Тя също се раздаде, тича много и ме затрудни", заяви Шиникова. Победителката беше наградена със специална купа от президента на БФТенис Стефан Цветков. Тя заработи и 2 хиляди лева от наградния фонд. За Зафирова останаха хиляда лева.

Финал в женската схема на Държавното първенство по тенис с общ награден фонд 15 хиляди лева:

1-Изабелла Шиникова - 2-Далия Зафирова - 4:6, 6:2, 6:3

Джокович започна изненадващо трудно старта си в Шанхай (ВИДЕО)

Той победи янкито Алекс Михелсен в два сета

Мачът на Григор Димитров няма да се доиграе днес

Срещата на българина срещу Зизу Бергс беше прекратена при 1:0 сета в полза на нашия тенисист

Купа Дейвис ще има нов формат от следващия сезон

Световното отборно първенство за мъже ще се завърне към мачовете у дома и като гост