3. Шок в Мелбърн: Петрова даде само гейм на Клайстерс

Шок в Мелбърн: Петрова даде само гейм на Клайстерс

Шампионката от „Ю Ес Оупън” бе неузнаваема

Рускинята Надя Петрова поднесе голямата изненада в третия кръг на „Аустрелиън Оупън” при жените. Поставената под номер 19 в основната схема Петрова разби шампионката от „Ю Ес Оупън” Ким Клайстерс с категоричното 6-0, 6-1 за точно 52 минути игра. Белгийката бе неузнаваема на корта и не успя по никакъв начин да се противопостави на мощната игра на Петрова, въпреки подкрепата, която получаваше от зрителите на „Хайсенс Арина”.

Първият сет, който продължи едва 18 минути, бе може би най-слабият в богатата кариера на Клайстерс. Белгийката допусна 3 пробива и загуби катастрофално с 0-6, като нито веднъж не успя изненада Петрова при нейния сервис, като дори не стигна до точка за пробив.

Слабата игра на Клайстерс продължи и през втория сет. Петрова сътвори ранен пробив и поведе с 3-0. Едва тогава белгийката взе първия си гейм в мача, който се оказа и последен за нея в Мелбърн. При 4-1 в полза на Петрова, рускинята направи нов пробив за 5-1 и след това сервира за мача. След като изпусна 2 мачпойнта, Петрова реализира третия и се поздрави с една от най-категоричните и важни победи в кариерата си.

В следващия кръг Петрова ще се изправи срещу победителката от срещата Кербер – Кузнецова.