3. Щепанек обърна Мъри в Париж

Щепанек обърна Мъри в Париж

Чехът Радек Щепанек направи страхотен обрат срещу номер 4 в света Анди Мъри и се класира за ¼-финалите на тенис турнира от сериите „Мастърс” в Париж с награден фонд от 2 750 000 евро.

Чехът Радек Щепанек направи страхотен обрат срещу номер 4 в света Анди Мъри и се класира за ¼-финалите на тенис турнира от сериите „Мастърс” в Париж с награден фонд от 2 750 000 евро.

Щепанек губеше в 0:1 сета след много слаба първа част, но в следващите два игра страхотно и стигна до крайния успех – 1-6, 6-3, 6-4 за 1:37:27 часа игра.

Мъри стартира ударно мача. Сервираше силно и не даваше никакви шансове на своя противник. Анди реализира два пробива и поведе с 1:0 сета след 6-1.

Във втория сет обаче нещата на корта в зала „Берси” се промениха коренно. Щепанек започна да взима по-рано топката, играта му стана агресивно и излизанията му на мрежата зачестиха и изравни резултата само след 35 минути игра – 6-3 с един пробив.

В третата част Щепанек проби още в първия гейм, а в последствие поведе с 3-1. Чехът започна да тормози британеца с къси топки, с което разби ритъма на шотландеца. В крайна сметка 30-годишният чех стигна до крайната победа като записа първа победа над Мъри след три поредни поражения.

За място на полуфиналите Щепанек ще се изправи срещу победителя от мача между Фернандо Гонсалес и Хуан Мартин дел Потро.