Синер победи Циципас на старта на финалния турнир в ATP

Италианецът надви съперника си с 2:0 сета в Торино

Яник Синер постигна чиста победа с 2:0 сета срещу Стефанос Циципас на старта на Финалите на ATP в Торино. Световният №4 и световният №6 се изправиха един срещу друг в първи мач от група A. По-късно днес е двубоят между Новак Джокович и Холгер Руне.

Италианецът Синер прекърши съпротивата на Циципас с по един пробив в двата сета за краен резултат 6:4, 6:4.

В първата част четвъртия в света стигна до пробив в петия гейм и до края печелеше сервисите си.

Вторият сет почна чудесно за Синер – нов пробив за 1:0. В третия гейм италианецът поведе с 0:40 и беше близо до втори пробив, с който да приключи интригата, но Циципас се измъкна.

Все пак стабилното представяне на Синер на начален удар продължи и той затвори втория сет, съответно и мача – 6:4, 6:4.