3. СЛЕД СВИРЕП СБЛЪСЪК: Мама Цвети отстъпи пред Серина (ВИДЕО+СНИМКИ)

СЛЕД СВИРЕП СБЛЪСЪК: Мама Цвети отстъпи пред Серина (ВИДЕО+СНИМКИ)

Пиронкова пак спечели симпатиите на целия свят, спечели първия сет, но не успя да пречупи американката

Поклон и респект за Мама Цвети!!!

Българката показа изключителна игра днес на "Артър Аш Стейдиъм" в Ню Йорк, но не успя да се класира за полуфиналите на US Open и загуби с 6:4; 3:6; 2:6 от носителката на 23 титли от Големия шлем – Серина Уилямс. Българката поднесе сензация в надпреварата, след като стигна до четвъртфиналите след пауза от три години, като отстрани Людмила Самсонова, Гарбине Мугуруса, Дона Векич и Ализе Корне. Днес обаче не успя да се противопостави на мощната американка.

Цвети спечели първия сет и започна с пробив във втория, но Уилямс стигна до пълен обрат и затвори сета при резултат 6:3 в своя полза. Във финалния трети сет американката направи два пробива и спечели сета с 6:2.

Уилямс стартира силно в първия гейм и поведе с 40:0, за което и помогна и мощния сервис, но българката намали на 30:40. Все пак Уилямс поведе след нов ас по диагонала.

Цвети отвърна с 40:0 и ас, Уилямс взе точка, но българката спечели подаването си след разиграване, в което помогна и мрежата.

Двете тенисистки размениха по един гейм на свой сервис, за да дойде петият гейм, в който българката стигна до пробив. При 30:30 Серина направи първата си двойна грешка, но успя да спаси първата точка за пробив. Цвети обаче успя да реализира втората и поведе с 3:2.

Последва бърз гейм за сметката на българката.

Уилямс намали на 3:4, но българката поведе отново при своя сервис. При 5:3 Цвети имаше две възможности да затвори сета при сервиса на Уилямс, но не успя да го стори. Все пак българката спечели своето подаване и затвори сета при 6:4 в своя полза.

Цвети започна перфектно втория сет, като проби сервиса на американката, но последва бърз отговор на Уилямс, която успя да върне веднага пробива.
Пиронкова спаси два геймбола при подаването на Уилямс и на няколко пъти изравняваше, но не стигна до точка за пробив, а с мощния си сервис Серина записа няколко аса и спечели гейма - 1:2. Последва много оспорван гейм и пропуснат шанс за пробив на американката, след което Цвети успя да изравни резултата за 2:2. Асовете за Серина продължиха и тя спечели сервис-гейма си на нула. Българката взе убедително своето подаване за 3:3. Уилямс спечели малко по-трудно своя сервис-гейм и резултатът стана 3:4. Американката стигна до три скрити сетбола при подаването на Пиронкова и при втората възможност стигна до пробив - 3:5. С ас №15 Серина Уилямс стигна до сетбол в своя сервис-гейм, а с 16-ия си ас спечели сета с 6:3 в своя полза.

Първият гейм в третата част продължи 16 минути и в него след редица изравнявания на точките Серина Уилямс успя да пробие подаването на Цвети Пиронкова при третата ѝ се удала възможност. Сервис-геймът на американката също бе оспорван, но все пак тя затвърди пробива си след топка в аут при отиграване на българката.

След поредния продължителен и равностоен гейм Цвети най-накрая спечели подаването си при третото си предимство и намали изоставането си на 1:2. С два аса на своето подаване (18 аса до момента) Серина спечели убедително гейма и поведе с 3:1. Пиронкова отвърна с убедителен сервис-гейм, в който американката успя да вземе само едно разиграване и резултатът стана 2:3. С ас №19 американката без проблеми затвори своето подаване и имаше преднина от два гейма при 4:2 в своя полза. Българката поведе с 40-15 на своето подаване, но играта ѝ рухна и допусна пълен обрат, а след втория си пробив в сета Серина Уилямс поведе с 5:2 и сервираше за спечелване на мача. След това спечелилата 23 титли от Големия шлем американка майсторски завърши сета с гейм на нула и след 6:2 в своя полза обърна и спечели мача, класирайки се за 1/2-финалите.