3. След „Уимбълдън” ще има нова кралица на женския тенис

След „Уимбълдън” ще има нова кралица на женския тенис

Мугуруса елиминира Кербер и я свали от върха, Винъс Уилямс също се класира за четвъртфиналите

Испанката Гарбине Мугуруса елиминира Анджелик Кербер в четвъртия кръг на Откритото първенство на Великобритания по тенис и гарантира свалянето на германката от върха на световната ранглиста.

Вицешампионката от 2015 година Мугуруса надделя над миналогодишната финалистка Кербер с 4:6, 6:4, 6:4, което означава, че след края на "Уимбълдън" ще има нова водачка в класацията на WТА.

Германката взе първия сет след единствен пробив в деветия гейм, но Мугуруса стигна до изравняване на резултата, след като проби за първи път в десетия гейм на втория сет. Третият сет беше особено драматичен, като Кербер на два пъти повеждаше с пробив при 1:0 и 3:2, но испанката успяваше да изравни. При 5:4 Мугуруса поведе с 40:15 при сервис на съперничката и успя да затвори мача при третата си възможност.

Така на четвъртфиналите тя ще играе срещу номер 7 Светлана Кузнецова (Русия), която по-рано днес спечели срещу финалистката от 2012 година Агниешка Радванска (Полша) с 6:2, 6:4.

Петкратната шампионка Винъс Уилямс също продължава напред след убедителен успех с 6:3, 6:2 над хърватката Ана Конюх.  След равностойно начало и 3:3 американката взе осем от следващите девет гейм по пътя си към успеха. На четвъртфиналите Уилямс ще се изправи срещу шампионката от "Ролан Гарос" Елена Остапенко (Латвия) , която елиминира четвъртата в схемата Елина Свитолина (Украйна) с 6:3, 7:6(6) и за първи път достигна до топ 8 на турнира.

Джокович: Този сезон е сред най-слабите в кариерата ми

„Щастлив съм от спечеления златен медал от Олимпийските игри“

Виктория Томова отпадна на старта в Осака

Шестата поставена българка загуби от квалификантката Сузан Ламенс

Тежка загуба за Виктория Томова

Първата ракета на България Виктория Томова отпадна още на старта на турнира в Осака

Григор остана в топ 10

Въпреки че не успя да защити точките си от Мастърс 1000 турнира в Шанхай

Джокович: 100-та титла не е на живот и смърт (ВИДЕО)

Сърбинът загуби финала в Шанхай срещу Яник Синер с 0:2 сета

Донски приключи на двойки в Португалия

Александър Донски приключи на полуфиналите участието си на двойки на турнира по тенис на твърда настилка в португалския град Синтра

Глушкова втора в Гърция

Денислава Глушкова завърши на второ място участието си на турнира по тенис на клей в Ираклион, Гърция с награден фонд от 15 000 долара

Синер би Джокович на финала в Шанхай (ВИДЕО)

Яник Синер е новият шампион на Мастърса в Шанхай! Световният номер едно не остави съмнение в превъзходството си над Новак Джокович и триумфира в битката между най-добрия тенисист в света и най-великия играч в историята