3. Сливен бе домакин на тенис турнир

Сливен бе домакин на тенис турнир

Отборът на Русе спечели тенис турнира от категория ПроАм в Сливен, като домакин бе тенис корт Академия „Спорт Палас”. Надпреварата се проведе в три дни на кортовете на спортен комплекс "Хаджи Димитър".

В оспорвани срещи второто място зае съставът на Слънчев бряг, а трети се нареди сливенският тим. За домакините от Тенис Академия „Спорт палас” като професионалист участва състезаващият се треньор Христоско Атанасов, а като аматьори - кметът на града Йордан Лечков, Петър Чолаков и Димитър Недялков.

Общо представители на 18 отбора взеха участие в проявата, като наградният фонд бе 3 000 лева. От тях 1600 лева отидоха за победителите, заелите второто място си разделиха 800 лева, а за трето място – 600 лева.

„Това е един турнир, в който има много емоция. Събират се бивши и настоящи състезатели в България. Отборите са съставени от един професионалист и трима аматьори. Тази година се включиха много състави, което направи състезанието още по-интересно и непредвидимо”, каза треньорът Христоско Атанасов пред кореспондента на Novsport.com.