3. СРАМ И ПОЗОР! Гришо падна от 71-ия в света

СРАМ И ПОЗОР! Гришо падна от 71-ия в света

Хасковлията продължава да се излага пред целия свят

Бойкотиращият България Григор Димитров продължава със слабите си изяви този сезон. Хасковлията отпадна още на старта на тенис турнира във Виена, след като загуби от Михаил Кукушкин, №71 в света, с 4:6, 6:4, 4:6.

Гришо направи 65 непредизвикани и 11 двойни грешки, което се оказа решаващо за крайния изход от двубоя.

Още в третия гейм Димитров трябваше да спасява две точки за пробив. В седмия българинът игра много слабо и след куп грешки беше пробит на 15. До края на първата част Кукушкин загуби едва 1 точка на свой сервис.

Във всеки един от първите си пет сервис гейма на втория сет Григор трябваше да спасява точки за пробив. При 5:4 за Димитров, българинът поведе с 0:40 в подаването на съперника. Казахстанецът спаси първите две точки, но при третата Димитров проби за първи път в мача, а с това изравни резултата в сетовете.

В третия сет Димитров допусна ранен пробив, но при 4:5 стигна до 40:0 и три възможности да върне брейка. Кукушкин обаче отказа да се предаде и успя да вземе подаването си, с което и мача.

Това беше 18-та загуба за Димитров през сезона, а победите са 23. От април насам, когато игра полуфинал в Монте Карло, българинът не е прескачал четвъртфиналната фаза на нито един турнир, независимо от категорията.

За последно той игра в Пекин, където отстъпи във втори кръг от №55 в вета Душан Лайович. Кукушкин, който тръгна от квалификациите, ще срещне във втори кръг друг квалификант в лицето на Андрей Рубльов.