3. Страхотен Анди Мъри отнесе Ернест Гулбис

Страхотен Анди Мъри отнесе Ернест Гулбис

Световният номер 3 Анди Мъри се класира за третия кръг на „Уимбълдън”, след като победи латвиеца Ернест Гулбис 6-2, 7-5, 6-3 за час и 28 минути игра. Голямата надежда на домакините показа страхотен тенис и заслужено се поздрави с успеха. Мъри бе абсолютен доминант при своите подавания и допусна едва 5 непредизвикани грешки за целия мач.

Британецът бе затруднен от Гулбис още при първото си подаване и се наложи да спасява две точки за пробив. След това Мъри обаче проби своя съперник в 5-ия гейм за 3-2, а след това направи същото и в 7-ия гейм, с което затвори сета само за 25 минути – 6-2.

През втория сет латвиецът успя да се противопостави далеч по-добре на световния номер 3, вземаше подаванията си и докара сета до 5-5. Класата на Мъри обаче си каза думата и той успя да оползотвори единствената точка за пробив в сета при 30-40 в 11-ия гейм, а в последствие взе своето подаване за 7-5. През третия сет Мъри отново бе пълен господар на корта и с помощта на 2 аса и 2 пробива успя да затвори мача с убедителното 6-3 в третата част.

В следващия кръг британецът ще срещне победителя от срещата Виктор Троицки – Химено-Травър.