3. Светлана Кузнецова превзе Китай

Светлана Кузнецова превзе Китай

Рускинята триумфира с титлата от Пекин с победа над Агнешка Радванска

Светлана Кузнецова прекъсна победната серия на полякинята Агнешка Радванска що се отнася до спечелени финали през изминалата година. Поставената под номер 6 в основната схема на турнира победи 12-ата без особени трудности в два сета с 6-2, 6-4. Титлата е трета за Кузнецова от началото на годината и 12-а в кариерата й.

Рускинята започна мача с пробив още в първия гейм и спечели първия сет за 31 минути. Втората част започна отново с брейк на Кузнецова, но и двете тенисистки успяха да спечелят подаванията си до края на мача. В крайна сметка Кузнецова надигра Радванска за 1 час и 19 минути.

Първите си два трофея за годината рускинята вдигна в Щутгарт и на „Ролан Гарос” през пролетта. След триумфа в Париж формата на Кузнецова се сгромоляса и тя претърпя седем загуби от 15 мача на седем различни турнира, включително и отпадане в първия кръг на турнира в Токио миналата седмица.

С достигането на финала Радванска си осигури завръщане сред първите 10 на планетата. През изминалата година тя се колебаеше между 11-о и 14-о място в ранглистата на WTA.