3. Сьодерлинг и Мъри с лесни победи, Цонга изхвърча

Сьодерлинг и Мъри с лесни победи, Цонга изхвърча

Жо-Вилфред отстъпи на украинец

Анди Мъри и Робин Сьодерлинг спечелиха безпроблемно мачовете си от третия кръг на "Аустрелиън Оупън" и затвърдиха мнението на специалистите, че ще са сред най-сериозните фаворити в турнира. Двамата постигнаха убедителни победи и все още нямат загубен сет на кортовете в Мелбърн. Сьодерлинг отнесе ветерана Ян Херних с 6:3, 6:1, 6:4 за по-малко от два часа. Поставеният под номер 4 в основната схема швед доминираше от основната линия и отреди на съперника си ролята на спаринг партньор.

"Играя добре от началото на турнира, но има още някои неща, върху които да поработя. Физически се чувствам отлично и се радвам, че успях да спестя сили в досегашните си мачове", заяви след двубоя Сьодерлинг.

Мъри също беше безкомпромисен и се наложи над испанеца Гийермо Гарсия Лопес с 6:1, 6:1, 6:2. Шотландецът също няма загубен сет от началото на турннира, а на осминафиналите ще срещне победителя от мача между Юрген Мелцер и Маркос Багдатис.

В следващата фаза обаче няма да играе Жо-Вилфред Цонга. Атрактивният французин преклони глава след пет сета срещу Александър Долгополов - 6:3, 3:6, 6:3, 1:6, 1:6. Цонга, финалист в Мелбърн през 2008 година, на два пъти повеждаше, но в четвъртия сет рухна физически и украинецът се възползва от шанса си. На осминафиналите той ще се изправи срещу Сьодерлинг.