3. Сьодерлинг победи френския лудак Монфис и спечели първа титла от сериите "Мастърс"

За 77 минути шведът смаза изморения французин в Париж

Робин Сьодерлинг спечели "Мастърс" турнира в Париж. Шведът надигра категорично френския лудак Гаел Монфис с 6-1, 7-6(1).

За 77 минути, с 26 уинъра, от които 9 аса, поставеният под номер 4 скандинавец бе много по-добър от своя съперник и заслужено спечели. Това е първа титла от "Мастърс" сериите за Сьодерлинг, който направи това още в първия си финал.

Публиката в легендарната френска зала "Берси" очакваша голяма битка днес, но такава на практика нямаше. Вчера Монфис победи в късните часове не кой да е, а Роджър Федерер в жестока битка със 7-6, 6-7, 7-6 и това оказа огромно влияние. Днес Монфис не показа и 20 процента от сервиса, който вчера обезкуражи Федерер. Така още в началото Сьодерлинг се възползва от това и взе инциативата. Шведът, който от утре ще е номер 4 в света, взе след малко повече от 20 минути първата част след два пробива.

Във втория сет Монфис даде каквото можа от себе си, но Сьодерлинг докара нещата до тайбрек, в който победи и другия френски представител, след като вчера именно шведът надигра и шеметния Микаел Лодра с решителен дълъг 13-ти гейм.

С днешния финал обаче и двамата не приключват сезона както почти всички тенисисти. Сьодерлинг заминава за Лондон, където ще атакува титлата във финалния Мастърс на най-добрите 8. Монфис пък се събира с другите френски тенисисти, с които ще излезе в началото на декември във врящия котел в Белград срещу Сърбия във финала за Купа "Дейвис".