3. Сьодерлинг се разправи и с Джокович, на полуфинал в Лондон

Сьодерлинг се разправи и с Джокович, на полуфинал в Лондон

Шведът спря победната серия на сърбина в 14-ия му опит му мач

Световният номер 3 и основен фаворит за спечелването на финалния „Мастърс” в Лондон - Новак Джокович - не можа да продължи победната си серия. Сръбският ас се провали в опита си да спечели 14 мач поред и загуби с 6-7(5), 1-6 от шведа Робин Сьодерлинг във втория си двубой от група „Б” на финалния „Мастърс” турнир в Лондон.

Така Сьодерлинг с две победи и 4-0 сета се класира за полуфиналите, докато Джокович ще трябва да игра решителен мач с Рафа Надал за място сред последните четири.

Пред 17 500 зрители двамата състезатели изиграха наистина страхотен мач, но Сьодерлинг имаше уникален ден и много трудно грешеше. В първата част Ноле игра на изключително ниво и показа слисваща защита. Както и Надал обаче, в крайна сметка сърбинът не издържа на тежките удари на своя съперник и в един момент усети, че вече е късно за обрат.

Първият сет бе много интересен. Кулминацията дойде при 5-4 за Сьодерлинг, когато той имаше три сетбола. С два страхотни сервиса и една грешка на световния номер 9 Джокович се върна в сета и направи след това 5-5. Тогава по всичко изглеждаше, че може би Сьодерлинг няма да издържи на напрежението. Предположението обаче бе грешно. В тайбрека той поведе с минипробив, а след това изгуби преднината си. При 2-3 и изоставане със сервис обаче Сьодерлинг влезна в страхотна серия и спечели сета със 7-5 точки.

Във втората се очакваше Джокович да окаже още по-яростна съпротива, за да обърне мача. Това обаче изобщо не случи. Сьодерлинг бе този, който започна да играе още по-силно. С почти перфектна игра финалистът от „Ролан Гарос 2009" смаза своя съперник и затвори мача с 6-1.