3. Тенисистът от Сливен Стефан Христов се класира втори на силния турнир в Плевен

Тенисистът от Сливен Стефан Христов се класира втори на силния турнир в Плевен

Един от най – добрите тенисисти на Сливен Стефан Трифонов зае второ място на силния турнир от Първа категория в Плевен. На финала представителят на Тенис Академия “Спорт палас” (Сливен) отстъпи на Пламен Митев от “М - Клуб” (София) в две части и резултат 7:5 и 6:3 гейма. Спора за първото място бе във възраст 16 години, където Трифонов досега няма загубен мач от съперника си от София.

“Стефан Трифонов игра с контузия. Бях против неговото участие във финала, за да се запази за предстоящото държавно първенство. Той сам реши да рискува. Тази седмица предстои турнир и в Хасково, който със сигурност ще пропуснем, за да се възстанови. Целта ни е призовото място на първенството за 16 години, което ще започне от 1 юни. Срещите ще се играят на кортовете на ЦСКА в столицата”, каза пред кореспондента на Novsport.com в Сливен треньорът Христоско Атанасов.