3. Тийнейджър изхвърли Джокович от Торонто

Тийнейджър изхвърли Джокович от Торонто

Знаех, че рано или късно Новак ще се пречупи, заяви Циципас

Четирикратният шампион Новак Джокович отпадна на 1/8-финалите на турнира “Роджърс Къп” в Торонто след изненадваща загуба от тийнейджъра Стефанос Циципас.

19-годишният грък се наложи с 6:3, 6:7(5), 6:3 и постигна най-ценната победа в досегашната си кариера.

“Чаках момента да захапя като булдог. Следвах плана си и знаех, че рано или късно той (Джокович - б.р.) ще се пречупи”, демонстрира самочувствие след успеха Циципас, който за първи път ще играе 1/4-финал на турнира от сериите “Мастърс”.

Гръцкият тенисист проби в самото начало на третия сет и не изпусна инициативата до края на мача. Той триумфира след 2 часа и 17 минути игра, а Джокович му отдаде дължимото.

“Циципас игра много добре и без никакво съмнение победи заслужено. Аз допуснах доста грешки от основната линия и не бях стабилен при ретурите”, коментира сърбинът.

Коравият Меншик изхвърли Григор Димитров от Мастърса в Шанхай

Българинът показа доста колебания на свой сервис и това се оказа решаващо

Валентин Димов пред NS: Способни сме да бием Румъния

Тегленият в понеделник жребий за изкачване в Световна група I на Купа „Дейвис" ни отреди да гостуваме на северната ни съседка в началото на 2025-а