3. Тодор Енев: Догодина Гришо ще атакува върха на ранглистата

Тодор Енев: Догодина Гришо ще атакува върха на ранглистата

Григор винаги има повиквателна за “Купа Дейвис”, каза капитанът на България

Капитанът на България за “Купа Дейвис” Тодор Енев коментира изумителното представяне на Григор Димитров на Финалите на АТР в Лондон.

“Това е страхотно постижение за българския тенис и спорт - българин в топ 4 на света и на полуфинал на Финалите на АТР”, заяви Енев пред Sportal.bg, визирайки факта, че с победите си в първите два мача Димитров събра 400 точки, които му стигат за изкачване до четвърто място на световната ранглиста.

“Григор Димитров играе почти без никакви слабости в Лондон, прави много малко непредизвикани грешки и е изключително уверен. Напълно е възможно да спечели турнира, способен е да победи и Роджър Федерер на финала, ако стигне дотам. На полуфиналите по-подходящ съперник му е Джак Сок, срещу него е играл повече и знае как да го побеждава.

Догодина със сигурност Григор ще атакува първото място в световната ранглиста, а след като съм казал това, очаквам и да спечели титла от Големия шлем. Това е страхотно постижение, като си помислите, че има 1800 тенисисти в световната ранглиста, хиляда от които се борят да спечелят една точка, а какво остава за 3-4 хиляди”, каза Енев, след което и коментира възможността Димитров да играе отново за "Купа Дейвис".

“Григор Димитров винаги има повиквателна за “Купа Дейвис”, просто невинаги има време, защото програмата му е много натоварена през цялата година. Но той винаги обича да играе за България.”

Дали Гришо ще стане №1 в световния тенис и кога ще се случи това, може да гласувате в анкетата на Novsport.com тук.