3. ТОВА ВЕЧЕ Е ФАНТАСТИКА!!! Гришо ще играе полуфинал в Лондон! (ВИДЕО+СНИМКИ)

ТОВА ВЕЧЕ Е ФАНТАСТИКА!!! Гришо ще играе полуфинал в Лондон! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Българинът отвя Гофен за 74 минути

Григор Димитров показа безпощадна игра срещу Давид Гофен във втория си мач на ATP финалите в Лондон и се класира за 1/2 финалите в турнира след повече от категорична победа с 6:0; 6:2.

Първата ни ракета имаше нужда от 74 минути, за да прегази белгиеца който успя да спечели едва два гейма за целия мач. Съперникът на Гришо изглеждаше уморен и разконцентриран след победата си над световния номер едно Рафа Надал, а Григор отговори на това с игра от друг свят.

Първият сет беше спечелен от тенисиста ни за по-малко от 50 минути, след като показа всичко, на което е способен и то от най-висока класа. Гофен не намери отговор на играта на Гришо в нито един момент и 6:0 беше съкрушително за него.

Вторият сет започна по същия начин и Григор набързо поведе с 3:0, след което Гофен успя да се задържи с два спечелени сервис-гейма, но всичко беше под контрола на българина, който стигна до 5:2 и след продължителен седми гейм успя да пробие и да затвори мача с перфектен форхенд по правата.

Така Григор вече има 400 спечелени точки от турнира, а има поне още два мача в Лондон. Първият е в петък срещу влезелия като резерва Пабло Кареньо-Буста, а полуфиналите са в събота и неделя.

ВИЖТЕ ГАЛЕРИЯ ОТ УСПЕХА НА ГРИШО

Ето как протече целият мач гейм по гейм:

1-ви сет:

1:0 Гришо започва със спечелен сервис-гейм след две продъжижтелни разигравания в началото и два добри сервиса.
2:0 ПРОБИВ! Григор с перфкетна игра стигна до бързо 0:40, но сбърка слайс за 15:40. След това обаче показа истинско майсторство и извика Гофен на мрежата, където белгиецът сгреши!

3:0
Григор затвърждава пробива, започвайки с два страхотни сервиса, които Гофен прати в аут. Опит за слайс отново се спря в мрежата за 30:15, но отново сервисът и играта на мрежа донесоха трети пореден гейм в сметката му.

4:0 НОВ ПРОБИВ! В гейм, продължил над 8 минути нова порция непредизвикани грешки от Гофен доведоха нещата до първи дюс в мача, но българинът не се възползва от възможността за пробив. Двойна грешка отново даде шанс на Димитров, но ретурът му излетя в аут. При предимство на Гофен и продължително разиграване българинът комбинира смач и пусната топка, което го остави в гейма. В последвала нова възможност за пробив мрежата изигра лоша шега на Гофен и Григор повежда с 4:0.

5:0
Григор вече е на гейм от спечелване на първия сет. Българинът показва изключителна стабилност и затваря сервис-гейма си при 40:0

6:0 и сет! Гофен отново показа разбалансираност и геймът стигна до 30:40 и сет пойнт, който Григор взе с перфектен форхенд по правата!

2-ри сет:

1:0 Григор започва перфектно и втория сет със спечелен сервис-гейм!

2:0 ПРОБИВ! Гришо печели осми пореден гейм, след като доведе нещата до 15:40, а Гофен направи третата си двойна грешка в мача.

3:0 Първата двойна грешка на българинът дойде във втория му сервис-гейм за втория сет и доведе нещата до 15:30, но след това именно снаряд от начален удар изравни. Все пак се стигна до първи дюс на негов сервис, а след сгрешен бекхенд от основната линия - и до първа възможност за пробив пред Гофен, но българинът я неутрализира със смач, а след това два силни форхенда му спечелиха и гейма.

3:1 Поредна лекция от уинъри на Григор доведоха нещата до 0:30, но Гофен вдигна оборотите и с четири последователни точки спечели първия си гейм в мача.

4:1 В началото на гейма Гофен успя да притисне Григор и поведе с 0:30, но перфектен бекхенд по правата и смач изравниха резултата. Гришо можеше да затвори гейма при 40:30, но страхотен бекхенд на Гофен изравни до 40 равни. След поредица от разигравания, Гришо спечели гейма си от шестия си адвантидж.

4:2 Първи по-лесен сервис-гейм за Гофен, като белгиецът поведе набързо с 40:0, но Григор намали с превъзходен бекхенд по правата, но след дроп шот Гофен успя да пусне неспасяем диагонал до мрежата.

5:2 Четири страхотни сервиса на Григор затварят гейма на българина без много игра. Българинът е на гейм от успеха!

6:2 ГЕЙМ, СЕТ и МАЧ! Григор печели с пробив! Гофен отново не показа най-доброто от играта си и Григор стигна до първи мачпойнт с адвантидж, но белгиецът се справи с опасността, а след това повтори упражнението при втори шанс за българинът, но третата възможност за Гришо се оказа щастлива след страхотен форхенд по правата!