3. Трима българи се класираха за четвъртфиналите на "Интерхотел Сандански Къп"

Трима българи се класираха за четвъртфиналите на "Интерхотел Сандански Къп"

Трима българи - Ивайло Трайков, Тихомир Грозданов и Валентин Димов, се класираха за четвъртфиналите на международния турнир по тенис за мъже "Интерхотел Сандански Къп" с награден фонд 10 000 долара, валиден за световната ранглиста на АТП. Тодор Енев, Симеон Иванов и Васил Младенов пък отпаднаха от турнира, който се провежда на модерната нова база на Интерхотел Сандански. Поставеният под номер 2 в схемата Ивайло Трайков се наложи над македонеца Томислав Йотовски с 6:3 6:2 за час и четвърт. Българинът направи един пробив в първия сет и два във втория и през цялата среща не остави съмнение, че е по-добрият тенисист. В четвъртфиналите утре Трайков ще срещне номер 8 в схемата Максим Отом (Белгия).

Националът ни за Купа "Дейвис" Тихомир Грозданов отстрани Васил Младенов с 6:2 6:2 също за час и 15 минути. Двамата българи си размениха по два гейма в началото, след което Грозданов спечели следващите девет поредни и малко след това затвори мача. Той ще спори за място в полуфиналите срещу поставения под номер 5 Никита Кривонос, състезаващ се за САЩ.

Валентин Димов разгроми украинеца Вадим Алексеенко с 6:2 6:1 за малко повече от час. Младият ни тенисист направи два пробива в първия сет, а след 1:1 във втория позволи на съперника си да спечели само 4 точки до края. Димов ще играе на четвъртфинал срещу французина Пиерик Изерн, поставен под номер 3. Тодор Енев загуби от водача в схемата Джон Милман (Австралия) в най-интересната среща от днешната програма с 6:3, 2:6, 1:6. Мачът продължи близо 2 часа, появилият се силен вятър в Сандански допълнително затрудняваше играчите. Енев и Милман си размениха по идентичен начин първите два сета, в третия българинът поведе с 1:0, но противникът му спечели следващите шест поредни гейма.

Симеон Иванов също отпадна на осминафинал, след като претърпя поражение срещу поставения под номер 6 Матео Воланте (Италия) с 3:6, 1:6. В първите няколко гейма двамата бяха равностойни, но от 2:3 Воланте взе девет поредни гейма и си осигури победата.