3. Трима българи се класираха за втория кръг във Варна

Трима българи се класираха за втория кръг във Варна

Трима български тенисисти се класираха за втори кръг на провеждащия се във Варна фючърс с награден фонд $10,000.

Във вторник попадналият в основната схема като щастлив губещ от квалификациите Серафим Грозев отстрани с 6-3 2-6 6-4 германеца Даниел Юлиг, а през днешния ден Тихомир Грозданов и Димитър Кузманов си осигуриха участие във следващата фаза на състезанието.

В първия мач на централния корт от програмата за вторник един срещу друг излязоха двама от най-добрите български тенисисти в лицето на Тихомир Грозданов и Тодор Енев. Грозданов поведе със сет аванс, но Енев заигра значително по-добре на старта на втората част, спечели първите три гейма, а при 5-4 задържа подаването си и резултатът в сетовете бе изравнен.В третата част Грозданов поведе с 3-0, а при 5-2 последва нов пробив в подаването на Енев и след близо два часа и половина игра и успех с 6-3 4-6 6-2 Тихомир Грозданов се класира за втори кръг, където ще срещне Флорин Мергя, отстранил с 6-4 6-2 Валентин Димов. В кариерата си румънецът е достигал до №243 на сингъл и №103 на двойки.

За съжаление и Ивайло Трайков приключи участието си в турнира. 31-годишният българин поведе с 5-4 и на свой сервис имаше възможност да приключи първия сет, но Павел Катляров (Беларус) успя да изравни за 5-5, измъкна последвалия тайбрек и в крайна сметка след 7-6 6-4 се класира за втори кръг на състезанието. Загуба претърпя и Цветан Михов, който в много оспорван двубой отстъпи с 4-6 4-6 на поставения под №5 Александър Фоли (Белгия).

Третият българин, класирал се за втори кръг на фючърса във Варна е Димитър Кузманов, след като в изключително оспорван и драматичен двубой 16-годишният българин се наложи с 5-7 6-4 7-6(3) над Глеб Алексеенко. Украинецът поведе със сет аванс и 4-2 във втория, но Кузманов показа шампионски характер и след впечатляваща игра спечели четири поредни гейма, с което изравни резултата в сетовете.

Тенисист №1 на Европа при 16-годишните поведе с 3-0 в третата решителна част, а при 5-4 сервираше за мача, но Алексеенко успя да изравни и малко по-късно се стигна до тайбрек, в който след много борба младият българин измъкна победата в двубой, продължил 3 часа и 20 минути.В четвъртък в спор за място на четвъртфиналите Димитър Кузманов ще се изправи срещу поставения под №8 Михаил Василев (Русия), Серафим Грозев срещу Робърт Коман (Румъния), а Тихомир Грозданов ще срещне Флорин Мергя (Румъния), информира БТА.