3. Цеци разпиля и финалистката от 2007-а, вече е на 1/4-финал (видео)

Цеци разпиля и финалистката от 2007-а, вече е на 1/4-финал (видео)

Пиронкова излиза срещу Винъс Уилямс в спор за място на полуфиналите на "Уимбълдън 2010"

Цеци разпиля и финалистката от 2007-а, вече е на 1/4-финал  (видео)

Първата ракета на България Цветана Пиронкова продължава похода си на третия турнир от „Големия шлем” - „Уимбълдън”

Пловдивчанката смаза в осминафинален сблъсък французойката Марион Бартоли с 6-4, 6-4 гейма. Финалистката от 2007 година и поставена под номер 11 в схемата нямаше рецепта срещу мощните удари на Пиронкова от дъното на корта и си тръгна тъжна от корт номер 5 на „Ол Инглънд Клъб”.

Цвети вече е на ¼-финал където ще се изправи срещу световната номер 2 – Винъс Уилямс. Черната перла се справи с Джармила Грот от Австралия след 6-4, 7-6(5).

Пловдивчанката повтори постиженията на Мануела Малеева и сестра и Катерина, които също имат четвъртфинали в Лондон. Българката вече прибави към банковата си сметка 125 000 паунда от наградния фонд на турнира. За успеха си днес Пиронкова ще вземе и 500 точки за световната ранглиста на WTA и със сигурност ще намери място в Топ 50.

По пътя си до ¼-финала красивата ни пловдивчанка размаза Бартоли, Куликина, Душевина и Лапушенкова. Цветана още няма и загубен сет в тазгодишния "Уимбълдън".

Цеци започна много слабо мача и преди да се усети вече изоставаше с 0-3. Този развой обаче не отчая българското момиче и тя започна да показва най-добрата си игра. Силните удари на Пиронкова затрудняваха мощната Бартоли и равенството на корт 5 бе възстановено – 3-3. Двете си спечелиха подаванията за 4-4. 9-ият гейм на първия сет бе изключително оспорван. При третата си възможност за пробив обаче Цветана бе безпогрешна.

След нов блестящ гейм всичко свърши в първия сет – 6-4 за българката. Така след точно час игра и 20 срещу 12 „уинъра” в полза на нашето момиче, Пиронкова поведе с 1:0 сета.

Топовните удари на двете тенисистки от дъното на корта продължиха и през втория сет. Поставената под номер 11 в основната схема французойка сервираше при 1-1, но не успя да вземе гейма си след феноменална игра на Пиронкова. Макар и трудно, красивата пловдивчанка затвърди пробива – 3-1. Бартоли взе следващия гейм, но Цветана отговори подобаващо – 4-2. Финалистката на „Уимбълдън” от 2007 година обаче не се предаде и изравни. В следващия обаче Бартоли нямаше какво да направи, нов брейк и Цеци сервираше за участие в ¼-финалите.

Нов гей и победа за Пиронкова. Блестяща победа на нашето момиче, което целуна корта след последната точка – 6-4, 6-4.

Цеци направи 42 "уинъра" срещу 27 за Бартоли и записа 82 точки в мача срещу 76 за опонентката си. Статистиката още повече говори за превъзходството на българката и закономерната и победа.

Статистиката от мача:

Руне спаси мачбол и обърна Нишикори за място на 1/2-финалите в Токио (ВИДЕО)

Датчанинът показа сериозен характер

Григор Димитров ще бъде 9-и поставен на "Мастърс" турнира в Шанхай

Българинът вече е добре след травмата си

Пегула продължава уверено напред в Пекин след обрат

Третата ракета в света се справи с Вероника Кудерметова

Кириос отново "захапа" Синер, не вярва в невинността му

През март италианецът на два пъти даде положителна проба за забранения клостебол

Гришо гони Торино, включи и Виена в календара си

Българинът се стреми да натрупа точки, за да намери място във финалния турнир на ATP