3. Цибулкова стъпка Шарапова в клея на „Сюзан Ленглен”: 6-0 6-2

Цибулкова стъпка Шарапова в клея на „Сюзан Ленглен”: 6-0 6-2

Миньончето от Словакия имаше пълно превъзходство на корта, като можеше да спечели без да загуби гейм

Бившата номер 1 в женския тенис Мария Шарапова ще помни дълго Доминика Цибулкова, която я помете на четвъртфиналите на „Ролан Гарос”, давайки й само два гейма за крайното 6-0 6-2.

Миньончето от Словакия имаше пълно превъзходство на корта, като можеше да спечели без да загуби гейм, но накрая трябваше да трепери, когато Марапова започна са играе „ва банк” и не бе далеч от сензационно връщане в мача.

В първия сет Шарапова игра изключително нервно, като допусна 13 грешки, а печелившите й удари бяха едва 4. Цибулкова се движеше много добре по корта и не правеше феноменални удари, но предизвикваше рускинята да греши постоянно.

Тя си осигури успеха в първия сет за половин час, а неусетно поведе с 5-0 във втория, а отгоре на това и сервираше, за да затвори мача и да се опита да нанесе първа загуба на Маша без взет гейм за последните 3 години. Родената и живееща в Братислава тенисистка имаше два мачбола при своето подаване, но Шарапова започна да играе учудващо добре, пращайки безмилостни форхенди в дъното на корта. Тя успя да избегне втори „геврек” и взе подаването си. Това очевидни притесни Цибулкова, която не можа да реализира още три мачбола на свой сервис. Шарапова играеше страхотно в тези мигове, но вече бе късно да направи каквото и да е. Тя сбърка две топки, а радостта на Цибулкова бе сякаш е спечелила в три сета след маратонски мач.

Високата едва 160-сантиметра словачка ще играе на полуфиналите срещу победителката от сблъсъка тежка категория между Светлана Кузнецова и Серина Уилямс.