Циципас и Музети не дадоха сет на съперниците си на Ролан Гарос (ВИДЕО)

Двамата се класираха за 1/8-финалите в Париж

Световният №5 Стефанос Циципас не даде сет на аржентинеца Диего Шварцман и го победи с 6:2, 6:2, 6:3 за 2 часа и 3 минути, с което се класира на осминафинал на Ролан Гарос, където ще срещне австрийския квалификант Себастиан Офнер.

Циципас започна първия сет със спечелен сервис-гейм, пробив и ново взето подаване, с което натрупа преднина от 3:0. Последва размяна на геймове, след което гъркът стигна до нов пробив за 5:1. Рибрейк от Шварцман за 2:5, последван от такъв за Циципас и гейм за гръцкият представител.

Без особена интрига бе и вторият сет. До шестия гейм двамата не допуснаха грешка при подаванията си, но в него Стафанос Циципас направи пробив и поведе с 4:2. Нов брейк за него в осмия гейм за 6:2 и край на втората част.

Петият в света продължи с високото темпо на игра и в третия сет, в който проби за 3:1 в четвъртия сет. Друг брейк в частта нямаше и Циципас спечели с 6:3, с което сложи и край на участието на Шварцман на Ролан Гарос.

Лорензо Музети също не даде сет на съперника си Камерън Нори и след 6:1, 6:2, 6:4 за малко над 2 часа също намери място в следващата фаза. Там съперник на италианеца ще е Карлос Алкарас или Денис Шаповалов.