3. Циципас и Рубльов ще спорят за титлата в Хамбург

Циципас и Рубльов ще спорят за титлата в Хамбург

Руснакът се класира за третия си финал на клей и общо седми в кариерата

Поставеният под номер 2 Стефанос Циципас (Гърция) и петият в схемата Андрей Рубльов ще играят на финала на турнира по тенис на червени кортове от сериите АТП 500 в германския град Хамбург с награден фонд 1 062 520 евро.

Циципас, който е дебютант в надпреварата, победи Кристиан Гарин от Чили със 7:5, 3:6, 6:4 за 2:11 часа. Гръцкият тенисист направи пробив в 12-ия гейм по пътя си към успеха в първия сет. Гарин взе два пъти подаването на Циципас във втората част и изравни резултата. В третия сет Циципас стигна до пробив в петия гейм, който се оказа достатъчен, за да спечели мача.

Миналогодишният финалист Андрей Рубльов (Русия) елиминира в другия полуфинал Каспер Рууд (Норвегия) с 6:4, 6:2 за 83 минути.

Рубльов се класира за третия си финал на клей и общо седми в кариерата. Той има актив от 24 победи и 6 загуби в турнирите през този сезон и отново достигна до финала в Хамбург, където миналата година загуби в три сета от Николоз Басилашвили (Грузия).