3. Циципас разби Синер за трети полуфинал на Australian Open (ВИДЕО)

Циципас разби Синер за трети полуфинал на Australian Open (ВИДЕО)

Докторът ми каза да не пътувам за Австралия, но аз успях да го опровергая, разкри световният №4

Стефанос Циципас достигна до третия си полуфинал на Australian Open, след като победи Яник Синер с 6:3, 6:4, 6:2 за само 2 часа и 6 минути на корта. Срещата беше прекъсната в началото на втория сет, за да бъде затворен подвижния покрив, след като заваля дъжд в Мелбърн.

Циципас бе спечелил два от трите мача помежду им до момента, но и трите бяха на клей. С оглед на формата и показаното до момента очакванията бяха двубоят да бъде много равностоен. Още от първата минута обаче гъркът изглеждаше като човек с мисия. Много агресивната му игра като че ли хвана младока неподготвен и без ясна идея как да преодолее съперника си.

Циципас бе прекарал много повече време на корта до този момент като четири сета в четирите си мача, но това в никакъв начин не си пролича. Гъркът минаваше с лекота през сервис геймовете си като в хода на целия мач не даде нито един шанс за пробив на съперника като в същото време демонстрира забележителна ефективност – 4 от 4 при брейкболите си.

„Знаех, че се изправям срещу един много стабилен играч. Бях много стабилен в играта си. Не очаквах да се представя толкова добре. Сервисът ми работеше добре. Имайки и тази публика зад гърба си, това те вдъхновява“, каза световният №4 в интервюто на корта. „Моят съперник днес нямаше същият опит и това изигра своята роля. Последните години изиграх такива мачове със силни съперници. най-важното е да бъдеш скромен, смирен, това е началото, оттам се започва.“

Относно промяната в хода на мача и поставянето на подвижния покрив, гъркът коментира: „Условията се промениха, топката не отскачаше толкова високо, но се адаптирах и се получи. Докторът ми със сигурност гледа сега. Той ми каза да не пътувам за Австралия, но аз успях да го опровергая.“

Циципас е на общо петият си полуфинал в турнирите от Големия шлем като до момента никога не е губил четвъртфинал. Преди година той загуби на полуфинал от Даниил Медведев, а сега е възможно да получи шанс за реванш. За целта първо руснакът трябва да победи Феликс Оже-Алиасим.