3. Циципас с експресна победа в Акапулко

Циципас с експресна победа в Акапулко

Зверев беше безкомпромисен срещу сърбина Джаре

Световният №5 Стефанос Циципас се класира за 1/4-финалите на турнира в Акапулко след убедителна победа над Джон Иснър с 6:3, 6:2. Гръцкият тенисист изигра много силен мач и не остави шансове на опонента си, приключвайки сблъсъка след едва 58 минути на корта.

Следващият опонент на поставения под №1 в схемата Циципас ще бъде Феликс Оже-Алиасим, който по-рано днес надделя над Себастиан Корда.

Циципас започна вихрено мача като в първите три гейма даде само една точка на опонента си и бързо натрупа аванс от 3-0. Това бе повратният момент в сета, тъй като след това и двамата опоненти не допуснаха грешки при своите подавания. По този начин гъркът успя да съхрани разликата от три гейма и спечели убедително първия сет с 6:3.

Полуфиналистът от Australian Open продължи да доминира и вторият сет започна с негов пробив, след което той успя да удвои преднината си. В третия гейм Циципас осъществи обрат от 15-40 и отново проби сервиса на Иснър, а впоследствие на практика реши мача като увеличи преднината си на 4-0. Американецът намали резултата, но първият поставен отговори с гейм на нула. Иснър обаче продължи да се бори и спаси два поредни мачбола, редуцирайки пасива си до 5-2. В осмия гейм Циципас пропусна още една възможност за спечелването на мача, но след това оползотвори четвъртия си мачпойнт, за да затвори мача.

Световният №7 Александър Зверев същои се класира за 1/4-финалите на турнира в Акапулко след пбоеда с 6:4, 6:3 над Ласло Джере.

Германецът започна доста колебливо мача, но постепенно намери верния ритъм и записа втора поредна чиста победа в надпреварата след като в предходния кръг не даде сет и на Карлос Алкарас.

В битка за място на полуфиналите Зверев ще се изправи срещу осмия в схемата Каспър Рууд.