3. Цвети напусна безславно турнира в Копенхаген

Цвети напусна безславно турнира в Копенхаген

Пиронкова загуби с 4-6, 1:6 от рускинята Лапушченкова

Най-добрата българската тенисистка Цветана Пиронкова напусна турнира в Копенхаген още след първия си мач. Полуфиналистката от „Уимбълдън” загуби с 4-6, 1-6 от рускинята Анна Лапушченкова и пропусна да добави поне още 30 точки в актива си за световната ранглиста.

Преди мача Цвети имаше три победи срещу рускинята, но просто днес не бе денят за родената в Пловдив тенисистка, която направи много непредизвикани грешки, а освен това на няколко пъти и шансът изневери на Пиронкова, след като филе-то помогна на Анна.

Срещата започна добре за българката, която набързо направи пробив и поведе с 2-0, но Лапушченкова го върна още в следващия гейм, след което изравни за 2-2, а след още една размяна на пробиви резултатът стана 4-4.

Тогава българката допусна нов пробив в своя сервис, като този път и филе-то помогна за брейк-поинта на рускинята, която впоследствие затвори сета, в който Цвети допусна цели 21 непредизвикани грешки.

Вторият сет започна с гейм за Пиронкова, който обаче в крайна сметка остана и нейн последен за втората част. Рускинята заигра много по-предпазливо, а атаките на Цвети не се получаваха и тя допусна три безответни пробива.

Лапушченкова от своя страна, въпреки че пропусна един мачбол, успя уверено да затвори сета и да се поздрави със заслужена победа.

Следващият турнир, на който Цвети е заявила участие е този, започващ на 22-ри август в Ню Хейвън, като по предварителна информация Пиронкова ще пропусне силните състезания в Синсинати и Монреал с награден фонд $2,000,000

Григор стартира срещу китаец или белгиец в Шанхай

Българинът научи жребия си за турнира

Руне спаси мачбол и обърна Нишикори за място на 1/2-финалите в Токио (ВИДЕО)

Датчанинът показа сериозен характер

Григор Димитров ще бъде 9-и поставен на "Мастърс" турнира в Шанхай

Българинът вече е добре след травмата си

Пегула продължава уверено напред в Пекин след обрат

Третата ракета в света се справи с Вероника Кудерметова

Кириос отново "захапа" Синер, не вярва в невинността му

През март италианецът на два пъти даде положителна проба за забранения клостебол

Гришо гони Торино, включи и Виена в календара си

Българинът се стреми да натрупа точки, за да намери място във финалния турнир на ATP