3. Цвети Пиронкова отпадна в четвъртфиналите на турнира „Алианц Къп

Цвети Пиронкова отпадна в четвъртфиналите на турнира „Алианц Къп

Цвети Пиронкова отпадна в четвъртфиналите на турнира „Алианц Къп” в София, след като загуби от поставената под номер 1 в схемата италианка Татяна Гарбин, предаде репортер на Novsport.com.

Нашата тенисистки спечели първия сет със 7-5, но след това бе надиграна с 3-6, 1-6. Мачът бе доста интересен и оспорван от първата до последната точка.

След като 98-ата в света българка успя да с много умна игра да спечели първата част, веднага след това мачът бе прекратен заради дъжда, който започна да се усилва.

Час по-късно играта отново бе подновена, но тогава нашата представителка вече не бе същата. Татяна Гарбин пък си бе направила правилните изводи и започна да играе много по-успешно. Тя поведе с 4-0, след което Цвети успя да намали до един гейм разликата, но след това сякаш силите й свършиха. До края на мача тя спечели само един гейм.

68-ата в света Гарбин взе с 6-3 втория сет, а в третия дръпна след 1-1 и завърши без проблем мача.

В последните няколко минути над Борисовата градина отново заваля и кортът заприлича на кална нива малко преди да свърши мача.