3. Цвети Пиронкова приключи участието си на "Аустрелиън Оупън"

Цвети Пиронкова приключи участието си на "Аустрелиън Оупън"

Българската тенисистка Цветана Пиронкова приключи участието си на „Аустрелиън Оупън”, след като загуби с 1-6, 4-6 от Шахар Пеер. През миналия сезон Цвети отпадна в същата фаза от Марион Бартоли. В днешния мач българката не успя да демонстрира добрата си игра, с която срази Воскобоева в първия кръг.

Първият сет започна много добре за Пиронкова, която успя да пробие своята съперничка. За съжаление всичко хубаво за Цвети свърши дотук. Пеер демонстрира страхотна игра и заслужено спечели с 6-1.

Вторият сет се разви почти по същия сценарий. Пеер набързо поведе с 3-1, но Пиронкова подобри значително сервиса си и успя да обърне до 4-3. Пеер обаче взе два поредни гейма и сервираше при 5-4. Първата ни ракета с 40:0 и трябваше да изравни, но Пеер показа характер и обърна развоя на гейма, с което спечели и срещата - 6-4.

В следващата фаза Пеер ще срещне победителката от срещата между Каролине Вожнячки и Джулия Гьоргес.