Ударно начало на Григор на "Уимбълдън"(ВИДЕО)

Първата ни ракета отнесе Лайович

Летящ старт на Григор Димитров на "Уимбълдън"! Първата ракета на България се нуждаеше от час и 46 минути за успех срещу 34-годишния сърбин Душан Лайович след 6:3, 6:4, 7:5.

Това бе четвърти мач между двамата, като балансът вече е 3-1 в полза на родения в Хасково тенисист. Той ще се изправи срещу победителя от двойката Кристиан Гарин и Юнченг Шанг. Първият поставен съперник на българина може да бъде номер 22 Адриан Манарино (Франция), а други потенциални противници в трети кръг са ветераните Стан Вавринка от Швейцария и французинът Гаел Монфис.

Световният №10 в тениса българин впечатли с обрат в третия сет, когато изоставаше с 1-4, допускайки първия си пробив в мача. Това обаче не смути полуфиналиста в турнира от 2014 година и той успя да изравни при 4:4, а след това направи и нов пробив за 6:5, който му подпечата спечелването на мача.

Първите два сета пък бяха лишени от интрига, след като Димитров повеждаше с убедителна преднина съответно от 3:0 и 2:0 гейма.

Статистиката от срещата е изцяло в полза на българина, който записа 16 аса и 45 печеливши удара срещу 3 аса и 13 печеливши удара за Лайович. Освен това Димитров бе безпощаден и при възможностите си за пробив, като реализира всеки от четири си брейкбола.

Осака изхвърча от Уимбълдън, Радукану и Сакари продължават (ВИДЕО)