3. "Уимбълдън" има нова кралица и тя се казва Петра Квитова (видео)

"Уимбълдън" има нова кралица и тя се казва Петра Квитова (видео)

Чехкинята надделя в сблъсъка срещу Мария Шарапова

Чехкинята Петра Квитова стана новата шампионка на „Уимбълдън” при жените, след като спечели с 2:0 (6:3; 6:4) финалния мач от тазгодишното издание на турнира срещу рускинята Мария Шарапова. Квитова бе по-уверена от съперничката си по време на целия двубой и заслужено надделя в срещата, като по този начин спечели първата титла от Откритото първенство на Великобритания по тенис в своята кариера.

Шарапова започна срещата по-силно от своята съперничка и определено бе по-добра в началните минути от сблъсъка. Рускинята поведе с 1:0, но неочаквано защо след това последва спад в нейната игра. Квитова се отличи с няколко добри връщания и успя да обърне до 1:2. Шарапова достигна до 2:2, но представянето на световната номер 6 продължи да е много колебливо. Квитова поведе с 3:2, а след две двойни грешки на Шарапова при изпълнението на сервис резултатът в първия сет стана 4:2 в полза на чехкинята. Рускинята загуби и следващия гейм и въпреки че достигна до 3:5, загуби първия сет с 3:6 след 38 минути игра.

Вторият сет започна с предимство за Квитова, която набързо поведе с 2:0. Шарапова обаче показа, че няма намерение да се отказва и достигна до равенството 2:2. Последва един от най-дългите геймове, в който след като Шарапова на два пъти имаше възможност да спечели, в крайна сметка загуби и по този начин Квитова поведе с 3:2. Руската тенисистка изравни, но последваха нови невероятни минути за 21-годишната чехкиня, която не остави никакъв шанс на Шарапова и в крайна сметка спечели с 6:4.

Така Квитова стана новата шампионка на „Уимбълдън” в надпреварата при жените, триумфирайки за първи път в турнира в своята кариера.

Стана ясно кога Григор ще стартира в Шанхай

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров ще започне участието си на турнира в Шанхай рано в събота сутрин