3. Уникален Григор смаза 38-ия в света в Мелбърн и пише нова история (видео)

Уникален Григор смаза 38-ия в света в Мелбърн и пише нова история (видео)

Българинът става най-успешният български тенисист

Григор Димитров постигна невероятен успех за България още в първото си участие на "Аустрелиън Оупън".

Само за 88 минути Гришо смаза 38-ия в света – състезаващия се Казахстан руснак Андрей Голубьов – 6-1, 6-4, 6-2.

Това бе и втора победа за българин при мъжете в основната схема на турнир от „Големия шлем“.

В днешния мач, както и в предишните три в квалификациите, Григор остана с незагубен сервис и перфектна изява.

В първата част влизащия в топ 100 страхотен талант бе повече от безкомпромисен и даде само 12 точки на своя опонент, правейки два пробива в сервиса му. Във втората част Гришо не допусна загуба на концентрация, а напротив. С максимално внимание българинът очакваше отговора на Голубьов и бе подготвен. С пробив в решителния седми гейм нашето момче съсипа своя противник и във втория сет. В третата час Григор бе отново решителен. След като не можа да спечели още първия гейм, когато имаше възможност за пробив, той направи това при следващия сервис на Голубьов и до края не изпусна инициативата.

Така хасковският талант взе реванш от своя съперник за загубата през 2008 г. с 4-6, 0-6. Това бе шести успех на Гришо над играч от първите 100 в света.

Победата ще направи и българина най-добре класиралият се играч от нашата страна за всички времена, надминавайки Орлин Станойчев, който преди години бе номер 96 в света.

Победителят от двубоя между Теймураз Габиашвили и поставеният под номер 19 Станислас Вавринка ще бъде следващият съперник на Григор.

За достигането си до втория кръг Григор Димитров си осигури 32 000 долара от наградния фонд.