3. Вавринка изхвърли Медведев от Аустрелиън Оупън след петсетова битка

Вавринка изхвърли Медведев от Аустрелиън Оупън след петсетова битка

Стан очаква на четвъртфиналите Зверев или Рубльов

Стан Вавринка победи с 3:2 сета  Данаил Медведев  след 6-2, 2-6, 4-6, 7-6(2,) 6-2 и се класира  на четвъртфинал на Australian Open.

Мачът бе изпълнен с красиви разигравания и първокласен тенис. Това бе трети двубой помежду им. Първите два бяха спечелени от руснака, но сега доминира швейцарецът.

В следващата фаза Вавринка чака победителя от мача Александър Зверев (Германия) и Андрей Рубльов (Русия).

Стан проби за 3-1 в началото на битката и макар по-късно да пропусна два брейкбола в следващото подаване на съперника, затвори сета от посрещане с гейм на нула и 6-2.

Последваха два силни сета за Медведев, за да се стигне до четвъртия, в който спорът беше разрешен от тайбрек. В него Вавринка беше безапелационен и трябваше петата част да определи победителя. В нея швейцарецът отново показа класа, а руснакът като че ли се беше предал предварително. Така Стан се класира за пети път на четвъртфиналите в Мелбърн.

Григор Димитров остава десети в световната ранглиста

Най-добрият български тенисист Григор Димитров отново е на десето място в световната ранглиста. Гришо има 3840 точки и е на 125 от деветия Каспер Рууд, като същевременно води с 220 точки пред номер 11 Алекс де Минор.

Теодора Найденова спечели турнир в Несебър

Теодора Найденова (ТК "Несебър 2015", Несебър) спечели титлата на сингъл при девойките на Държавен турнир до 18 години в Несебър, съобщи официалният сайт на Българската федерация по тенис.

Елизара Янева се класира за втория кръг в Словакия

Елизара Янева се класира за втория кръг на сингъл на турнир за жени в Търнава (Словакия) с награден фонд 15 хиляди долара

Илиян Радулов стартира с победа в Испания

Националът на България за Купа "Дейвис" Илиян Радулов се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в испанския град Сарагоса с награден фонд 25 хиляди евро