3. Вдъхновяваща победа за Вавринка над Бердих в Рим

Вдъхновяваща победа за Вавринка над Бердих в Рим

Вердаско също напред, Лейтън Хюит аут

Станислас Вавринка победи с 2-6, 6-3 7-6(6)Томас Бердих в драматичен и вдъхновяващ мач на корта, носещ името на легендарния италиански тенисист „Никола Пиетранджели” във втория кръг на "Мастърс" турнира в Рим.

Двамата тенисисти вдигнаха на крака няколко пъти зрителите с уникалните си отигравания. Драмата в третия сет пък бе пълна, след като Бердих спечели един изключително дълъг гейм и поведе с 4-2, но Вавринка моментално се върна в мача с нов пробив.

След това се стигна до тайбрек, в който швейцарецът поведе с 3-0, но Бердих постепенно успа да направи 6-6 точки. В последните две разигравания Вавринка изкара някакси още малко сила от своите удари и издържа с един удар повече от своя съперник, което му отвори пътя към осминафиналите, където ще срещне Робин Сьодерлинг. Победителят от този мач пък среща на четвъртфинал почти сигурно Рафа Надал, който трябва да победи Виктор Ханеску утре.

В друг мач от днес финалистът от „Мастърс” турнира в Монте Карло победи трудно със 7-6(11), 6-3 италианеца Симоне Болели.

В следващия кръг испанецът ще срещне Гийермо Гарсия Лопес, който надигра без проблем Лейтън Хюит с 6-2, 6-3.