3. Великолепен Хюит срази ФедЕкспрес и взе титлата в Хале

Великолепен Хюит срази ФедЕкспрес и взе титлата в Хале

Роджър записа едва втората си загуба на трева от 2003 година насам

Лейтън Хюит срази Роджър Федерер на финала на турнира в Хале, който се проведе на трева и бе генерална репетиция за предстоящия „Уимбълдън”.

Австралиецът имаше 15 последователни загуби от ФедЕкспрес, преди днес да вдигне трофея след 3-6, 7-6 (4), 6-4 след битка, продължила 2 часа и 20 минути игра.

Роджър не успя да спечели 7-ата си титла в германското градче и регистрира едва втората си загуба на трева от 2003 година насам (77 победи и вече 2 загуби, първата от Рафа Надал във финала на „Уимбълдън” през 2008-а). Федерер имаше и 29 последователни успеха в Хале.

От своя страна 32-ият в световната ранглиста Хюит не бе печелил титла от 2009 г., когато спечели в Хюстън.

Първият сет бе решен в гейм продължил 6 минути. Тогава Федерер проби за 4-2, след което поведе след крайното 6-3. Втората част бе изключително оспорвана като се реши след тайбрек, взет от Хюит със 7:4 точки.

В решителния трети сет Лейтън показа страхотна игра и взе мача след 6-4 гейма, пробивайки своя съперник още в първия гейм от частта.

Това бе 28 титла в кариерата на Хюит, Фед пък има 62. Австралиецът прибави към банковата си сметка 113 600 евро от наградния фонд на турнира, възлизащ на 750 000 евро.