3. Вердаско на 1/8 финал, след като се наложи над сънародника си Мунтанйес

Вердаско на 1/8 финал, след като се наложи над сънародника си Мунтанйес

Фернандо Вердаско постигна трудна победа над Алберт Мунданйес и се класира 1/8 финалите на турнира „Уимбълдън”. Испанецът Вердаско победи с 3:1 сета (4-6, 6-1, 6-4, 7-6 (7-2)). Поставеният под номер 7 тенисист се наложи над своя сънародник Мунтанйес, който е поставен под номер 32 в ранглистата. Срещата продължи малко повече от два часа.

Първият сет бе спечелен изненадващо от Мунтанйес. Поставеният под номер 32 играч показа завидни възможности на сервиз, които затрудниха много иначе здравия физически Вердаско. Сетът бе спечелен с резултат 6-4 от Алберт Мунтанйес.

През втората част явно Вердаско се събуди и набързо шамароса своя сънародник. Само за 24 минути Вердаско буквално прегази противника си и спечели сета с 6-1.

Следващият сет отново бе за поставения под номер 7 играч. Вердаско доминираше и логично направи пробив, който му позволи да спечели сета с 6-4.

Последният сет в мача се оказа най-равностоен. Двамата тенисисти взимаха своите подавания и се стигна до тайбрек 6-6. В него обаче Вердаско показа по-здрави нерви и логично стигна до победа в сета и мача. Той се наложи със 7:2 точки и затвори мача при 3:1 сета.

На  1/8 финалите Вердаско ще се изправи срещу хърватина Иво Карлович, който се наложи над французина Жо-Вилфред Цонга (7-6, 6-7, 7-5, 7-6).