3. Вердаско на полуфинал в Рим след гладиаторска битка с Джокович

Вердаско на полуфинал в Рим след гладиаторска битка с Джокович

Испанецът Фернандо Вердаско се класира за полуфиналите на турнира от сериите „Мастърс” в Рим. Това стана, след като левичарят проведе същинска гладиаторска битка с Новак Джокович и успя да го победи с 2:1 сета (7-6, 3-6, 6-4). Двубоят бе изключително оспорван и продължи цели 3 часа и 18 минути.

Срещата започна равностойно, с размяна на силни удари от дъното на корта. Двамата не осъществиха пробиви до 7-ия гейм, когато испанецът взе подаването на Джокович. Сръбският номер 1 обаче съумя да върне пробива в най-точния момент – при 5-4 за Вердаско. Така двамата трябваше да решат изхода на първия сет в тайбрек, в който нервите на Фернандо се оказа по-здрави и той го спечели със 7-4 точки.

Втората част започна с много силна игра на Ноле, който проби противника си още при втория му сервисгейм. Сърбинът продължаваше да натиска и набързо доведе нещата до 4-1 в своя полза, но Вердаско съумя да върне единия брейк и да намали пасива си до 3-4 гейма. До края на сета обаче, Джокович не остави повече шансове на опонента си и го затвори при 6-3 в своя полза, изравнявайки и резултата в мача.

В третата решителна част двамата започнаха добре и спечелиха първите си подавания. При втория си сервисгейм обаче, Ноле изглеждаше малко разконцентриран, което доведе до мощни атаки от страна на Вердаско, който в крайна сметка успя да осъществи пробив, а след това успя с мъка да го затвърди. До края на двубоя Джокович даде всичко от себе си, за да обърне развоя на нещата в своя полза, но до нов пробив не се стигна и така Вердаско спечели третия сет с 6-4 гейма.

По този начин испанецът победи сърбина с 2:1 сета и се класира за полуфиналите, където очаква победителя от двубоя Давид Ферер – Жо Вилфред Цонга.