3. Ветеранът Хюит се оказа лесна плячка за Рафа Надал

Ветеранът Хюит се оказа лесна плячка за Рафа Надал

Следващата потенциална жертва на непобедимия до момента на „Ролан Гарос” ще бъде победителят от двубоя между Робин Сьодерлинг и Давид Ферер.

Бившият номер 1 Лейтън Хюит не намери никакъв начин да се противопостави на сегашния Рафа Надал, като успя да вземе само 5 гейма в двубоя помежду им от 1/16-финалите на „Ролан Гарос”.

Испанският матадор взе лесна победа с 6-1 6-3 6-1 и уверено гледа към петата си поредна титла от турнира в Париж. Рафа взе лесно първия сет, а Лейтън изглеждаше като обречен на корта, въпреки че е известен като един от най-борбените в Tour-a.

Вторият сет бе значително по-оспорван, но лидерът в ранглистата използва и трите си възможности за пробив. Хюит също взе едно от подаванията на съперника си, но това бе крайно недостатъчно. В третия Хюит вече знаеше съдбата си и просто доигра мача, а Надал приключи мача в своя полза точно за 111 минути.