3. Вики Томова се опъна на Осака, но не успя да сътвори чудо (ВИДЕО)

Вики Томова се опъна на Осака, но не успя да сътвори чудо (ВИДЕО)

Българката записа 3 пробива в мача

Виктория Томова бе на косъм от това да сътвори чудо в двубоя си срещу шампионката от Australian Open Наоми Осака на турнира в японския град Осака.

Българката бе абсолютно равностойна на своята съперничка, но в крайна сметка загуби след 5:7, 3:6 от именитата си съперничка.

Двубоят бе изпъстрен с обрати и пробиви, но японката се оказа по-устойчива във важните моменти

Мачът започна перфектно за заемащата 181-а позиция Томова, която взе откриващото подаване на Осака, въпреки че японката поведе с 40:0. След това резултатът набързо набъбна до 3:0 гейма за Виктория, която макар и трудно взе своя сервис, но след това записа нов брейк на сметката си.

Наоми обаче веднага върна единия пробив за 1:3, а след това спечели и подаването си, приближавайки се до българката – 2:3. Последва бърз сервис гейм за първата ни ракета и резултатът стана 4:2 за нея. Тук обаче Осака вдигна темпото и заигра доста по-съсредоточено. Тя стигна до 4:4, записвайки нов пробив, а след това поведе при 6:5.

Притисната до стената Томова съвсем се срина и предаде бързо сервис гейма си, без да запише и една точка в него. Така след 7:5 японката поведе с 1:0 сета.

Втората част започна изключително оспорвано, отново на сервис на Осака. Шампионката от Големия шлем поведе с 40:0, но след това настъпи моментът на Виктория, която успя да изравни – 40:40. Последваха 3 възможности за Наоми да затвори гейма в своя полза, но тя не се възползва от тях. Вместо това българката получи три шанса за пробив, като успя да го постигне в последния и да поведе с 1:0.

Томова увеличи преднината си на 2:0, като взе своя сервис. Това явно ядоса именитата й съперничка и тя отново започна да играе по-концентрирано и ефективно. Така Осака върна пробива и изравни резултата, а след това затвърди добрата си игра като поведе с 3:2.

Последваха 3 гейма, в които всяка тенисистка взимаше подаването си до 4:3 за представителката на домакините. Тогава обаче Виктория отново се пропука и позволи на Наоми да вземе подаването й, повеждайки с 5:3, а след това почти без съпротива капитулира за края на сета и мача – 6:3 и 2:0 сета за Осака.

Стана ясно кога Григор ще стартира в Шанхай

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров ще започне участието си на турнира в Шанхай рано в събота сутрин