3. Винъс бе безпощадна срещу Сафина, сестрите Уилямс отново ще спорят за трофея на „свещената трева” в Лондон

Винъс Уилямс показа коя е кралицата на „Уимбълдън” и даде само гейм на световната номер 1 Динара Сафина в мача им от ½-финалната фаза на надпреварата от „Големия шлем” в Лондон.

Американката направо смаза своята съперница и записа успех с 6-1, 6-0 за 51 минути игра. Феновете напълнили Централния корт в „Ол Ингланд Клъб” се бяха приготвили за истинско зрелище, но Уилямс бе безпощадна.

Още в 1-ия сет Винъс показа, че иска да защитава титлата си от последните 2 сезона и ще направи всичко по силите си това да стане. След поредица от геймове в нейна полза, тя поведе с 1:0 сета след 6-1 гейма.

Във втората част нещата на корта не се промениха. Уилямс поведе с 4-0, преди след нов пробив и отличен сервис гейм да приключи мача за по-малко от час.

Статистиката говори красноречиво – една непредизвикана грешка и 16 „уинъра” в полза на 5-кратната шампионка на турнира от „Големия шлем” в Лондон Уилямс срещу 16 грешки и 6 печеливши удара за Сафина.

Така финалът от миналата година ще се повтори. Сестрите Винъс и Серина Уилямс ще се изправят в спор за трофея на Централния корт в събота. Серина ще търси реванш за загубата си през 2008-а, а Винъс ще се опита да оформи своя хеттрик от последователни трофеи на „свещената трева”.